Latest
Latest
Научна конференция
"Териториите на сравнителното литературознание"
Докторантури по държавна поръчка за академичната 2009/2010 г.
Софийският литературоведски семинар и
Културният център на СУ
ви канят на:
mUtter–bAbel
Пърформанс на:
КРИСТИН ВЕРТХАЙМ
6 юни 2014 г., 18.00 часа
Театрална зала „Алма Алтер”, СУ, Ректорат
/на английски език/
На 6 юни Софийският литературоведски семинар ще отбележи края на академичните дискусии от летния семестър, излизайки от обичайния си академичен формат със събитието “mUtter–bAbel” – артистичен пърформанс на Кристин Вертхайм – поет, пърформанс артист и литературен критик.
Кристин Вертхайм преподава в Калифорнийския институт за изкуство, а също така изнася лекции и пърформанси по целия свят. В София е по покана на „Софийския литературоведски семинар”, за да представи новата си стихосбирка „mUtter–bAbel”. Едноименният пърформанс с текстове от книгата й ще бъде предшестван от кратко встъпление на авторката, представящо нейните творби и техниките й за писане.
Пърформансите на Кристин включват звукови поеми, марионетен театър и звукова среда, съотнесени към творби на Вали Експорт, Жан-Пиер Брис и Самюъл Бекет. В „mUtter–bAbel” тя ще представи звуци, викове и други шумове от новата си книга. Тази поетична сюита представлява изследване на мислите на бебето към майката му и на това как непреработените детски чувства се просмукват в света на възрастните както на локално, така и на глобално ниво. Пърформансът е съпроводен също и от визуална презентация.
***
Кристин Вертхайм е художник с докторска степен по литература и семиотика от Университета Мидълсекс, Лондон. Автор е на стихосбирките “mUtter-bAbe”l (Countertpath Press) и “+|’me‘S-pace” (Les Figues Press), съставител на антологията “Feminaissance”, а съвместно с Матиас Вигенер, – съсъставител на два сборника за творческо писане и литературна критика - “Séance” и “The n/Oulipean Analects”. Критическите й текстове за изкуства, литература и естетика са публикувани в Cabinet, X-tra, The Quick and the Dead, Issues in Contemporary Art, и Patarcitical Interogation Techniques, vol. 3. Между 1995 и 2000 г. преподава в катедрата за изящни изкуства в колежа „Голдсмитс”, както и в училището за изящни изкуства „Слейд”. От 2001 г. преподава критическа теория и творческо писане в Калифорнийския институт за изкуство в Лос Анджелис. В последно време изнася лекции и пърформанси в Сорбоната, Лондонския колеж Бъркбек, Университета на Западен Сидни, Мелбърнския университет и други.
Заедно със сестра си Маргарет ръководят „Institute For Figuring”, който организира мероприятия в интердисциплинарното поле между науката, изкуството и педагогиката. През 2011 г. сестрите получават стипендията „Theo Westenberger Grant for Outstanding Female Artists”
За повече информация – http://christine-wertheim.com/
- Details
- Category: Latest
РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА СТУДЕНТИТЕ ПО ПРОФИЛИ В СПЕЦИАЛНОСТТА
СЛАВЯНСКА ФИЛОЛОГИЯ
ЗА УЧЕБНАТА 2013/2014 ГОДИНА
Ч Е Ш К А Ф И Л О Л О Г И Я
№ |
Име, презиме, фамилия
|
Фак. № |
1 |
Анисия Любомирова Казашка |
2509 |
2 |
Цветелина Бориславова Стоилова |
2508 |
3 |
Ирина Петрова Иванова |
2513 |
4 |
Антония Стефанова Киранова |
2516 |
5 |
Естир Енчева Георгиева |
2546 |
6 |
Ива Красимирова Илиева |
2540 |
7 |
Йоанна Ивелинова Дучева |
2549 |
8 |
Гергана Мариянова Русанова |
2522 |
9 |
Рада Димитрова Сивриева |
2543 |
10 |
Звезделин Руменов Христов |
2534 |
11 |
Александър Андреев Началнички |
2547 |
12 |
Йоана Добромирова Папазова |
2518 |
13 |
Кристина Красимирова Рангелова |
2551 |
14 |
Гергана Светлинова Ганева |
2567 |
15 |
Иван Куртев |
2519 |
П О Л С К А Ф И Л О Л О Г И Я
№ |
Име, презиме, фамилия
|
Фак. № |
1. |
Катя Тихомирова Тодорова |
2514 |
2. |
Анна Мартинова Николова |
2537 |
3. |
Виктория Василева Велинова |
2525 |
4. |
Деница Стефанова Заркова |
2511 |
5. |
Теодора Стефанова Иванова |
2564 |
6. |
Венеса Красимир Маджарова |
2524 |
7. |
Венета Иванова Иванова |
2568 |
8. |
Елеонора Иванова Василева |
2521 |
9. |
Мартина Костова Костова |
2526 |
10. |
Диана Лалчева Каварджикова |
2510 |
11. |
Велислава Радкова Карапапазова |
2530 |
12. |
Анна Красенова Желязкова |
2558 |
13. |
Боян Страхилов Боянов |
2523 |
14. |
Деян Мариов Пандурски |
2550 |
* Първият час по полски език ще се проведе на 2 октомври (сряда) от 10.00 часа.
С Л О В А Ш К А Ф И Л О Л О Г И Я
№ |
Име, презиме, фамилия
|
Фак. № |
1. |
Дебора Симеонова Симеонова |
2545 |
2. |
Петя Петрова Венциславова |
2575 |
3. |
Александра Николаева Мицева |
2562 |
4. |
Цветина Милчева Първанова |
2528 |
5. |
Павел Цветанов Тодоров |
2560 |
6. |
Василена Герасимова Герасимова |
2570 |
7. |
Димитър Георгиев Петров |
2533 |
8. |
Венеция Георгиева Стоянова |
50048 |
9. |
Венцислав Стефанов Ясников |
2556 |
10. |
Димитрина Иванова Неделчева |
50050 |
11. |
Веселин Николов Стоянов |
2573 |
12. |
Мартин Владимиров Радков |
50049 |
13. |
Марио Калинов Манджуков |
2569 |
14. |
Павел Иванов Иванов |
2572 |
С Р Ъ Б С К А И Х Ъ Р В А Т С К А Ф И Л О Л О Г И Я
№ |
Име, презиме, фамилия
|
Фак. № |
1. |
Даниела Руменова Делчева |
2539 |
2. |
Гергана Трофимова Андреева |
2532 |
3. |
Вера Йорданова Георгиева |
2531 |
4. |
Георги Георгиев Кръстев |
2520 |
5. |
Диляна Александрова Тръпчева |
2517 |
6. |
Десислава Любомирова Георгиева |
2515 |
7. |
Симона-Алекс Янкова Михалева |
2571 |
8. |
Кирил Кирилов Минев |
2542 |
9. |
Йоана Красимирова Кирилова |
2554 |
10. |
Лияна Николаева Миркова |
2574 |
11. |
Василена Георгиева Алексиева |
2566 |
12. |
Зоя Станчева Станкова |
50051 |
13. |
Люсин Гаро Крикор |
2565 |
14. |
Мирослав Николаев Милушев |
2535 |
У К Р А И Н С К А Ф И Л О Л О Г И Я
№ |
Име, презиме, фамилия
|
Фак. № |
1. |
Моника Бисерова Карамфилова |
2512 |
2. |
Димитрийка Георгиева Тасева |
2541 |
3. |
Румяна Иванова Динева |
2527 |
4. |
Моника Марианова Маринова |
2561 |
5. |
Славина Георгиева Бачева |
2555 |
6. |
Емона Светославова Динева |
2536 |
7. |
Кристина Атанасова Атанасова |
2538 |
8. |
Радослава Стоянова Бързашка |
2553 |
9. |
Мария Вълчева Златилова |
2552 |
10. |
Мария-Йоанна Йовчева Василева |
2548 |
11. |
Петя Красимирова Стоева |
2559 |
12. |
Елена Красимирова Тенева |
2557 |
13. |
Александър Николаев Атанасов |
2544 |
14. |
Николай Илиев Бързилски |
2563 |
- Details
- Category: Latest
СПЕЦИАЛНОСТ „СЛАВЯНСКА ФИЛОЛОГИЯ“
РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ ПО ПРОФИЛИ
I КУРС
2019/2020 учебна година
ПОЛСКА ФИЛОЛОГИЯ
Име и фамилия |
ФН |
Михаела Тимофеева |
50054 |
Евгения Константинова |
2881 |
Евгения Генева |
2898 |
Цвети Герчова |
2888 |
Йоана Трънкова |
2880 |
Светлозара Тонева |
2900 |
Борислав Георгиев |
2874 |
Лили Монева |
2911 |
Габриела Иванова |
2892 |
Жулиана Желева |
2869 |
Паолина Гернат |
2918 |
ЧЕШКА ФИЛОЛОГИЯ
Име и фамилия |
ФН |
Боряна Трайчева |
2907 |
Даяна Спиридонова |
2866 |
Ана Стойкова |
2868 |
Алекс Петков |
2879 |
Девина Герасимова |
2878 |
Ивалина Иванова |
2889 |
Петя Ризова |
2867 |
Сара Тренчева |
2902 |
Екатерина Япарова |
2891 |
Лилия Нестерова |
2899 |
Весела Илчева |
2897 |
СРЪБСКА И ХЪРВАТСКА ФИЛОЛОГИЯ
Име и фамилия |
ФН |
Антония Янакиева |
2865 |
Теодора Минчева |
2887 |
Мария Янева |
2870 |
Румяна Лалова |
2896 |
Яна Ангелова |
2903 |
Илия Пеков |
2915 |
Петрослав Дизанов |
2893 |
Дейвид Любенов |
2908 |
Ина Мархолева |
2912 |
Йоанна Иванова |
2877 |
Жанина Василева |
2894 |
СЛОВАШКА ФИЛОЛОГИЯ
Име и фамилия |
ФН |
Габриела Димитрова |
2901 |
Сияна Косева |
2905 |
Инна Цочева |
2886 |
Емили Мандоева |
2884 |
Ивана Георгиева |
2871 |
Ренета Касабова |
2885 |
Бояна Кочева |
2883 |
Лилия Савова |
2873 |
Сияна Соколова |
2895 |
Николета Кацарска |
2906 |
УКРАИНСКА ФИЛОЛОГИЯ
Име и фамилия |
ФН |
Габриела Йотова |
2882 |
Михаела Филипова |
2875 |
Мария Хинова |
2890 |
Илиян Каразлатев |
2914 |
Абдулуахаб Даруашан |
2904 |
Иван Чернаев |
2872 |
Евелина Кьорова |
2910 |
Ивайло Борисов |
2917 |
Александра Арарска |
2909 |
Християн Йорданов |
2916 |
Разписание на часовете за зимния семестър на уч. 2019/20 година
- Details
- Category: Latest
РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ НА ВИПУСК 2017/2018
СЛАВЯНСКА ФИЛОЛОГИЯ, ПЪРВИ КУРС
Полски профил
Фак. № |
Име |
2786 |
Мирела Ивова Сашкова |
2774 |
Ванеса Юлиянова Йорданова |
2795 |
Оля Димитрова Сурлева |
2773 |
Калояна Георгиева Веселинова |
2791 |
Виолета Борисова Борисова |
2798 |
Мими Ангелова Карастоянова |
2810 |
Женя Маринова Божинова |
2783 |
Дария Свиленова Иванова |
2803 |
Никол Румянова Славчева |
2813 |
Маргарита Савчева Савова |
Чешки профил
Фак. № |
Име |
2785 |
Катерина Мирославова Стоянова |
2776 |
Симона Димитрова Иванова |
2787 |
Мария Траянова Антова |
2801 |
София Манолова Михайлова |
2802 |
Нина Илкова Велева |
2780 |
Пепа Георгиева Димитрова |
2796 |
Неда Мохамед Малахфджи |
2793 |
Теодора Петрова Чаева |
2809 |
Магдалена Пламенова Йосифова |
2777 |
Теодора Боянова Петрова |
2797 |
Юлия Петрова Богданова |
Сръбски и хърватски профил
Фак. № |
Име |
2799 |
Мария Величкова Караманска |
2807 |
Беатрис Калинова Стоянова |
2790 |
Борис Жоров Йоцов |
2770 |
Ивет Светославова Иванова |
2778 |
Виктория Атанасова Тошева |
896021 |
Снежана Дончев |
2779 |
Райна Николаева Апостолова |
2820 |
Александър Димитър Илиев |
2788 |
Мария-Магдалена Пламенова Дончева |
2806 |
Розмари Антониева Кръстакева |
Словашки профил
Фак. № |
Име |
2789 |
Лидия Даниелова Ризова |
2812 |
Дияна Танева Стоянова |
2814 |
Камелия Абас Езедин |
2808 |
Йоана Красимирова Цонева |
2800 |
Карина Йорданова Томова |
2782 |
Ивелина Росенова Тошкова |
2815 |
Цветина Даниелова Бъчварова |
2781 |
Ана Венциславова Вълчева |
2811 |
Николета Михайлова Полякова |
2818 |
Десислава Делчева Шишкова |
Украински профил
Фак. № |
Име |
2794 |
Елизавета Холоша |
2816 |
Елена Лидова Илиева |
2772 |
Стилиана Андриянова Андреева |
2792 |
Жени Николова Григорова |
2784 |
Сарра Николаевна Михайлова |
2805 |
Витослав Владимиров Власков |
2819 |
Галя Руменова Стефанова |
2775 |
Екатерина Красимирова Костадинова |
2771 |
Диляна Петкова Петрова |
Аксиния Савова |
Официалното посрещане и първо занятие на студентите “Украинска филология” ще бъде на 04.10.2017 г., сряда, от 10 часа в Залата над паричния салон.
Разписание на часовете за зимния семестър на уч. 2017/2018 година
- Details
- Category: Latest
Разпределение по профили на студентите първокурсници от
специалност Славянска филология за учебната 2015/2016 г.
ЧЕШКА ФИЛОЛОГИЯ
ИМЕ |
Фак. № |
Камелия Антонова Петкова |
2687 |
Гергана Ивайло Илиева |
2689 |
Антонио Станимиров Симеонов |
2693 |
Кирил Сашов Стоилов |
2701 |
Велина Красенова Бонева |
2672 |
Антония Бончова Атанасова |
2666 |
Богдана Захаринова Атанасова |
2649 |
Петя Ивайлова Петкова |
2655 |
Михаела Руменова Тодорова |
2657 |
Мария Ташкова Ташкова |
2675 |
Никол Иван Йорданова |
2688 |
Кристина Красимирова Гетовска |
2684 |
Георги Илков Дунчев |
2654 |
Никол Любомирова Начева |
2713 |
ПОЛСКА ФИЛОЛОГИЯ
ИМЕ |
Фак. № |
Марианна Евгениева Антова |
2665 |
Борислава Вангелова Каменарска |
2679 |
Екатерина Петрова Полихронова |
2662 |
Гергана Валериева Йорданова |
2656 |
Димитър Георгиев Гавазов |
2681 |
Десислава Георгиева Кирязова |
2661 |
Мануела Тодорова Бичкиджиева |
2650 |
Моника Мартинова Маринова |
2682 |
Василен Марков Еленков |
2648 |
Никол Еленова Таскова |
2669 |
Христо Димитров Кирков |
2664 |
Габриела Николаева Георгиева |
2694 |
Веселина Борисова Димова |
2677 |
СРЪБСКА И ХЪРВАТСКА ФИЛОЛОГИЯ
ИМЕ |
Фак. № |
Бетина Емилова Димкова |
2670 |
Явор Стойчев Стойчев |
2652 |
Изабел Руменова Крумова |
2683 |
Мартина Светославова Тодорова |
2653 |
Атанас Георгиев Атанасов |
2709 |
Далия Пламенова Миронова |
2660 |
Албена Стефкова Симеонова |
2658 |
Петър Петров Рименов |
2708 |
Кристина Мирославова Антонова |
2673 |
Алекс Даниелов Тасев |
2667 |
Елиф Назъмова Хасанова |
2678 |
Марияна Василева Илиева |
2671 |
Рая Костадинова Пехливанова |
2651 |
Таня Стоянова Стоянова |
2711 |
СЛОВАШКА ФИЛОЛОГИЯ
ИМЕ |
Фак. № |
Борис Николаев Манчев |
2676 |
Василена Иванова Герова |
2718 |
Мария Петкова Петкова |
2680 |
Станислава Георгиева Якимова |
2659 |
Христина Любенова Ангелова |
2663 |
Николета Димитрова Щерева |
2698 |
Васил Алексеев Василев |
2699 |
Камелия Цветанова Лозанова |
2702 |
Силвия Любомирова Недялкова |
2714 |
Мария-Магдалена Калинова Халаджова |
2717 |
Никола Георгиев Занков |
2719 |
Екатерина Любомирова Ташева |
2696 |
Иван Радославов Стоянов |
2705 |
УКРАИНСКА ФИЛОЛОГИЯ
ИМЕ |
Фак. № |
Марио Василев Василев |
2706 |
Ивана Георгиева Иванова |
2674 |
Камен Стефанов Клисуров |
2687 |
Радостина Илкова Дончева |
2690 |
Стоян Росенов Русев |
2703 |
Мария Светославова Терзийска |
2712 |
Татяна Валериева Гюнкина |
2710 |
Ана-Катрин Руменова Падинска |
2700 |
Веселина Тодорова Николова |
2692 |
Величко Димитров Христов |
2715 |
Михаела Димитрова Михайлова |
2693 |
Адриана Иванова Коева |
2716 |
Антоан Кирил Найденов |
2695 |
Елизабет Кристианова Александрова |
2704 |
Студентите първокурсници от украинския профил да бъдат на 2.10. в 12 ч. пред 158 кабинет.
- Details
- Category: Latest
Page 68 of 87