ГРАФИК НА ИЗПИТИ
зимна сесия - 2015/16 г. уч. година
Катедра по български език
зала |
дата |
часове от….до |
изпит |
148 |
25.01.2016 г. |
09.00 |
Филологически практикум, БФ |
143 |
29.01.2016 г. |
10.00 |
Диалектология - 1 гр. |
143 |
08.02.2016 г. |
10.00 |
Диалектология - 2 гр. |
143 |
01.02.2016 г. |
10.00 |
Диалектология - 3 гр. |
143 |
28.01.2016 г. |
10.00 |
Диалектология - 4 гр. |
143 |
05.02.2016 г. |
10.00 |
Диалектология - 5 гр. |
143 |
27.01.2016 г. |
10.00 |
Диалектология - 6 гр. |
139А |
25.01.2016 г. |
11.00 |
СБЕ, Слав. фил. |
143 143 143 |
11.02.2016 г. 12.02.2016 г. 17.02.2016 г. |
10.00 10.00 10.00 |
ИБКЕ – 3 и 4 гр., БФ ИБКЕ – 1 и 2 гр., БФ ИБКЕ – 5 и 6 гр., БФ |
124 |
29.01.2016 г. |
10.00 |
СБЕ, Руска фил., 2 к. |
139 |
05.02.2016 г. |
10.00 |
Балканистика |
139, 142 |
10.02.2016 г. |
9.30 |
Лексикология - 1 гр. |
18.02.2016 г. |
9.30 |
Лексикология - 2 и 3 гр. |
|
19.02.2016 г. |
9.30 |
Лексикология - 4, 5 и 6 гр. |
Катедра по българска литература
зала |
дата |
часове от….до |
изпит |
145 кабинет |
1, 2, 19.02 |
9 ч. |
Проф. дфн В. Стефанов – Българска литература между войните |
|
|
|
|
141 кабинет |
8, 13, 14, 17.02
18.02 |
9 ч.
9 ч. |
Доц. д-р П. Стойчева – Литература за деца и юноши – БФ
Съвременна лит. – СФ |
|
|
|
|
146 кабинет |
1.02 |
9 ч. |
Проф. д-р Б. Кунчев – Нова бълг. литература Балканистика |
|
|
|
|
160Б кабинет |
9, 18.02 |
9 ч. |
Доц.. д-р Н. Вуков Антропология на славяните – СФ |
Катедра по общо, индоевропейско и балканско езикознание
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА РЕКТОРАТ |
Изпит |
19.02.2016 |
10 ч. |
134 |
БАЛКАНИСТИКА - Румънски език – ІІI, IV курс Проф. д-р Василка Алексова, Снежана Костова |
26.01.2016 |
12 ч. |
5 фонетичен кабинет |
БАЛКАНИСТИКА – латински език Доц. д-р Йоана Сиракова |
19.02.2016 |
9.30 ч. |
151 |
БАЛКАНИСТИКА – Нова румънска литература Проф. дфн Румяна Станчева |
03.02.2016 |
10 ч. |
151А |
БАЛКАНИСТИКА - УВОД В ОБЩОТО ЕЗИКОЗНАНИЕ – доц. д-р Биляна Михайлова |
10.02.2016 |
9.30 ч. |
151А |
РУСКА ФИЛОЛОГИЯ - УВОД В ОБЩОТО ЕЗИКОЗНАНИЕ – гл.ас. д-р Дарина Младенова |
29.01.2016 |
9.30 ч. |
151 |
БАЛКАНИСТИКА - Гръцки език – IV курс |
4.02.2016 |
9.30 ч. |
151 |
БАЛКАНИСТИКА – Гръцка литература – V курс |
18.02.2016 |
9.30 ч. |
151 |
БАЛКАНИСТИКА - Гръцки език – V курс |
Катедра по кирилометодиевистика
Зала |
Дата |
Час |
Изпит |
144 |
11, 12, 18.02. |
9.00-17.00 |
История на българския език БФ, проф. дфн Анна-Мария Тотоманова |
144 |
19.02. |
9.00-17.00 |
История на българския език СФ, проф. дфн Анна-Мария Тотоманова |
160 |
05.02. |
14.00-17.00 |
Старогръцки език, БФ, І к., 2 гр., гл.ас. д-р Анета Димитрова |
159 |
29.01. |
9.00-11.00 |
Старобългарски език, БФ, ІІ курс, 1-6 група проф. дфн Т. Славова |
159 |
04.02. |
9.00-11.00 |
Старобългарски език, БФ, ІІ курс, 1-6 група проф. дфн Т. Славова |
160 |
16.02. |
9.00-11.00 |
Старобългарски език, БФ, ІІ курс, 1-6 група проф. дфн Т. Славова |
176Б |
28.01. |
14.00 |
Увод в християнството, СФ, ІІ курс проф. дфн М. Димитрова |
176Б |
25.01. |
15.00 |
Религии и култове на Балканите, Балканистика, ІV к. проф.дфн М. Димитрова |
144 |
26.01. |
14.00 |
История на българския език, задочници проф.дфн М. Димитрова |
Катедра по теория на литературата
зала |
дата |
час |
изпит |
155 |
18.02.2016 - Английска филология (1,3,5 гр.) 19.02.2016 – Английска филология (2,4,5 гр.) 16.02.2016 - Балканистика |
9 ч. |
Теория на литературата (доц. Дарин Тенев) |
155 |
15.02.2016 – Руска филология |
10 ч. |
Проф. д-р Амелия Личева |
155 |
08.02. – Българска филология, 1 гр. 09.02. – Българска филология, 3 гр. 11.02. – Българска филология, 4 гр. 12.02. – Българска филология, 5 гр. 13.02. – Българска филология, 6 гр. 17.02. – Българска филология, 2 гр. |
9 ч. |
Доц. д-р Ирен Александрова |
155
157
157 |
11.02.2016 – Балканистика
25.02. 2016 – Българска филология
15.02.2016 - ЛКВК |
10 ч.
10 ч.
10 ч. |
Антична литература (Доц. д-р Огнян Ковачев)
Западноевропейска литература (доц. д-р Огнян Ковачев) Доц. О. Ковачев |
155 |
03.02.2016 - ЛКВК |
11-17 |
Проф. Ингеборг Братоева |
157 |
08.02. 2016 - ЛКВК |
10 ч. |
Проф. Вера Найденова |
Катедра по руска литература
ИЗПИТ (учебна дисциплина) |
Курс |
Група |
Дата |
Час |
Каб. |
Руски фолклор и етнология Доц. д-р Илиана Чекова |
РФ І курс |
1, 2 гр. |
29.01. |
8.30 |
129 |
Руска литература ХVІІІ век Доц. д-р Ангелина Вачева |
РФ ІІ курс |
1, 2 гр. |
18.02. 19.02. |
9.00 |
129 |
Руска литература ХІХ век (писмен) Доц. д-р Ангелина Вачева |
РФ ІІІ курс |
1 гр. |
17.02. |
9.00 |
124 |
Руска литература ХХ век Проф. д-р Ренета Божанкова |
РФ ІV курс |
1 гр. |
10.02. |
9.30 |
129 |
Руска литература ХХ век Доц. д-р Румяна Евтимова |
БФ, РО ІІ курс |
1, 3 гр. 2 гр. 4 гр. 5, 6 гр. |
06.02. 08.02. 09.02. 13.02. |
9.30 9.30 9.30 9.30 |
129 |
Руска литература ХІХ век Гл. ас. д-р Румяна Парашкевова |
БФ, ЗО ІІ курс |
05.02. |
9.30 |
130 |
Катедра по руски език
ЗАЛА |
ДАТА |
ЧАСОВЕ ОТ...ДО... |
ИЗПИТ /учебна дисциплина/ |
124 |
25.01 |
13.00 ч. |
Практически руски език, 1 част, I курс (писмен), РФ |
124 |
27.01 |
10.00 ч. |
Практически руски език, 1 част, I курс (устен), РФ |
124 |
23.01 |
09.00 – 13.00 ч. |
Практически руски език, 3 част, II курс (писмен), РФ |
124 |
24.01 |
10.00 ч. |
Практически руски език, 3 част, II курс (устен), РФ |
124 |
25.01 |
09.00 – 13.00 ч. |
Практически руски език, 7 част, IV курс (писмен), РФ |
128 |
27.01 |
10.00 ч. |
Практически руски език, 7 част, IV курс (устен), РФ |
124 |
26.01 |
09.00 -13.00 ч. |
Практически руски език, 5 част, III курс (писмен), РФ |
128 |
28.01 |
10.00 ч. |
Практически руски език, 5 част, III курс (устен), РФ |
124 |
03.02 |
10.30 |
Съвременен руски език. Лексикология. II курс, РФ |
124 |
03.02 |
13.00ч . |
Превод на специализиран текст, IV курс, РФ |
125 |
25.01 |
09.00 ч. |
Съвременен руски език. Синтаксис. III курс, РФ |
124 |
30.01 |
10.00 ч. |
История на руския книжовен език, IV курс, РФ |
124 |
29.01 |
09.00 ч. |
Съвременен български език, II курс, РФ |
125 |
02.02 |
10.00 ч. |
Руски език, I курс, 3 гр., БФ |
125 |
03.02 |
10.00 ч. |
Руски език, I курс, 1 гр., БФ |
125 |
05.02 |
10.00 ч. |
Руски език, I курс, 5 гр., БФ |
125 |
08.02 |
10.00 ч. |
Руски език, I курс, 2 гр., БФ |
125 |
15.02 |
10.00 ч. |
Руски език, I курс, 4 гр.,БФ |
125 |
26.01 |
10.00 ч. |
Руски език, I курс, 6 гр.,БФ |
125 |
29.01 |
10.00 ч. |
Руски език, Балканистика |
127 |
19.02 |
10.00 |
Устен превод, III курс, РФ |
125 |
10.02 |
10.00 ч. |
Превод на текстове от деловата сфера, III курс, 1 гр., РФ |
124 |
09.02 |
10.30 ч. |
Руски език като втори чужд, ниво А.1.1, преподавател гл.а.с. д-р Кр. Петрова, ФКНФ |
124 |
09.02 |
12.30 ч. |
Руски език като втори чужд, ниво B1.1, преподавател гл.а.с. д-р Кр. Петрова,ФКНФ |
125 |
03.02 |
13.00 |
Руски език като втори чужд, ниво А.1.1, преподавател гл.а.с. д-р Владимир Манчев, ФКНФ |
124 |
11.02 |
10.00 ч. |
Руски език като втори чужд, ниво А.1.1, преподавател гл.а.с. д-р Аглая Маврова,ФКНФ |
124 |
29.01 |
11.30 |
Старогръцки език |
124
124 |
30.01 или 13.02 |
08.30
10.30 |
Руски език като втори чужд, ниво А.2.1, преподавател Силвия Ганчева, ФКНФ |
127 |
28.01 |
16.00 |
СИД «Езиковата игра в обучението по руски език» |
124 |
05.02 |
10.00 – 11.00 |
Педагогика, III курс, РФ |
Катедра по славянски литератури
доц. д-р Ина Христова и гл.ас.д-р Елена Дараданова
История на сръбската, хърватската и словенската литература - III част
5.02. от 10.00 часа в 156 кабинет
История на сръбската и хърватската литература - I част
11.02. от 10.00 часа в 156 кабинет
доц. д-р Добромир Григоров
История на словашката литература - I част - Слав. фил., III курс
9.02. от 10.00 часа в 156 кабинет
История на чешката литература - III част - Слав. фил., IV курс
16.02. от 10.00 часа в 156 кабинет
проф. д-р Калина Бахнева
Исторически и културни реалии - I курс - Полска филология
18.02. от 10.00 часа
Полска литература - III курс - Полска филология
29.01. от 10.00 часа
Полска литература - IV курс - Полска филология
29.01. от 10.00 часа
доц. д-р Ани Бурова
Славянски литератури - Руска филология
10.02. от 10.00 часа в 156 каб.
Най-нови славянски литератури - сп. Славянска филология, Магистърски
литературоведски специализации
11.02. от 10.30 часа в 156 каб.
гл.ас. д-р Славея Димитрова
История на чешката литература - I част - Бохемистика
29.01. от 10.00 часа в 156 каб.
История на словашката литература - III част - Словакистика
29.01. от 12.00 часа в 156 каб.
доц. Лидия Терзийска
Украинска литература - 3 и 4 курс
17.02., 10 ч., 156 каб.
ас. д-р Владимир Колев
Практически украински език - 17 блок - II курс
29.01.от 10.00 часа
гл.ас.д-р Людмила Миндова
Исторически и културни реалии на Сърбия, Хърватия, Словения, Босна....
11.02. от 10.00 часа в 109 кабинет
Валя Пирова
Исторически и културни реалии на Чехия
Исторически и културни реалии на Словакия
16.02. от 10.00 часа в 159 кабинет
Катедра по славянско езикознание
ЗАЛА |
ДАТА |
ЧАСОВЕ ОТ.......ДО....... |
ИЗПИТ /учебна дисциплина/ |
109 |
1.02.2016 писмен 2. 02. 2016 - устен |
9.00ч.
10. 00ч. |
Практически сръбски и хърватски език – първи курс – доц. д-р Д. Савова, гл. ас. Р. Стефчева |
109 |
4.02.2016 |
10.00 ч. |
Фонетика и фонология на сръбския и хърватския език – втори курс – доц. д-р Д. Савова |
109 |
28. 01. 2016 |
9. 00 ч. |
Практически сръбски и хърватски - втори курс – доц. д-р Д. Савова, гл. ас. д-р Р. Стефчева |
159 |
1. 02. 2015 |
10.00 ч. |
Лексикология на сръбския и хърватския език – трети курс – доц д-р Д. Савова |
149а |
28.01.2016 |
10. 00 ч. |
Практически полски език – втори курс –гл. ас. д-р М. Виларова |
153 |
28. 01. 2016 |
14. 00 ч |
Полски език за украинисти - гл. ас. д-р М. Виларова |
149 |
28.01. 2016 |
14. 00 ч. |
Магистърски езиковедски курс – пети курс – проф. дфн И. Гугуланова |
149 |
8.02.2016 |
14. 00 ч. |
Фонетика и фонология на полския език – втори курс – проф. дфн И. Гугуланова |
149 |
1. 02. 2016 |
14. 00 ч. |
Словообразуване и лексикология на полския кн. език - трети курс – проф. дфн И. Гугуланова |
149 |
11. 02. 2016 |
14. 00 ч. |
Историческа граматика на полския език - четвърти курс – проф. дфн И. Гугуланова |
149а |
15. 02 2016 |
10.00 ч. |
История на полския книжовен език – пети курс – гл. ас. д-р М. Виларова |
158 к |
1.02 2016.полска 5.02.2016 украинска и сръбска 8.02.2016 словашка и чешка |
9. 00 ч. |
Техника на филологическата работа – първи курс – гл. ас. д-р Р. Железарова |
160б |
28. 01. 2016 |
9. 00 ч. |
Практически чешки език – първи курс –доц. д-р М. Младенова и гл. ас. С. Стойчев и лектор Е. Коваржова |
160б |
26. 01. 2016 – писмен 27. 01. 2016 устен |
9. 00 ч.
|
Практически чешки език – втори курс гл. ас. д-рС. Стойчев и гл. ас. д-р Й. Трифонова, и лектор Е.Ковар жова |
160б |
29.01.2016 |
9.00 ч. |
Фонетика и фонология на чешкия език - втори курс –гл. ас. д-р С. Стойчев |
160 б |
12.02.2016 |
10.00 ч. |
Словообразуване и лексикология на чешкия език - трети курс –доц. д-р Ц. Аврамова |
154 к. |
30.01 2016 |
10.15 ч. |
Историческа граматика на чешкия език – четвърти курс доц. д-р М. Младенова |
154 к. |
10.02.2016 |
10.00ч. |
Историческа граматика на сръбския и хърватския език - четвърти курс – проф. дфн Н. Иванова |
154 к. |
25. 01. 2016 |
10.00ч |
История на сръбския и хърватския книжовен език – пети курс – проф. дфн Н. Иванова, ас. д-р М. Стефанов |
153 |
25.01.2016 |
12.30ч. |
История на чешкия книжовен език – пети курс – гл. ас. д-р Е. Македонска |
154 к. |
5. 02. 2016 |
10.00 ч. |
Стилистика на чешкия език - пети курс – доц. д-р Ц. Аврамова |
1 бл. 429 каб. |
03. 02. 2016 |
10.00ч. |
Съвременен славянски език – фонетика и фонология на украински език – втори курс- гл. ас. д-р П. Мартинова |
1 бл. 429 каб |
12. 02 . 2016 |
9.30 ч. |
Съвременен славянски език –словообразуване и лексикология – трети курс – д-р П. Мартинова |
154 к. |
11. 02. 2016
|
чешка филология 10.00ч. |
Увод в славянската филология – първи курс проф. дфн Н. Иванова |
154 к. |
12. 02. 2016 |
10.00 ч. полска филология |
Увод в славянската филология – първи курс проф. дфн Н. Иванова |
154 к. |
17. 02. 2016 |
10.00 ч.- сръбска и хърватска филология |
Увод в славянската филология – първи курс проф. дфн Н. Иванова |
154 к. |
16. 02. 2016 |
10.00 ч.- украинска филология |
Увод в славянската филология – първи курс проф. дфн Н. Иванова |
154 к. |
15.02.2016 |
10. 00 ч. словашка филология |
Увод в славянската филология – първи курс проф. дфн Н. Иванова |
149к. |
01.02.2016 |
10. 00ч. |
Стилистика на полския език – доц. д-р Д. Денчева |
160 б |
11. 02. 2016 |
10. 00 ч. |
Сравнително славянско слоовообразуване - магистърски курс - доц. д-р Ц. Аврамова |
154 к. |
29. 01. 2016 |
9. 15 ч. |
Сравнителна граматика на славянските езици – БФ задочно обучение – доц. д-р М. Младенова |
17 бл. Ст. град |
27.01.2016 |
9.00 ч. |
Практически словашки език – втори курс ас. Д.Иванова, лектор В. Гечова |
17 бл. Ст. град |
29.01.2016 |
9.00 ч. |
Практически словашки език –първи курс, доц. д-р В. Панайотов, ас. Д.Иванова, лектор В. Гечова |
17 бл. Ст. град |
26.01.2016 |
9. 00 ч. |
Историческа граматика на словашкия език- четвърти курс – доц. д-р В. Панайотов |
17 бл. Ст. град |
10. 02. 2016 |
9.00 ч. |
Фонетика и фонология на словашкия език – втори курс – доц. д-р В. Панайотов |
17. бл. Ст. град |
15. 02. 2016 |
9. 00 ч. |
Лексикология и словообразуване на словашкия език – трети курс доц. д-р В. Панайотов |
кафене |
12.02.2016 |
10.00 ч. |
Историческа граматика на украинския език - доц.д-р А. Стаменова |
*Останалите изпити ще се проведат според уговорените с преподавателите дати и зали.
Катедра по методика
ЗАЛА |
ДАТА |
ЧАСОВЕ ОТ....ДО |
ИЗПИТ, ЗАНЯТИЕ /учебна дисциплина/ |
148 |
16.02.2016 г. |
9 - 11 ч. |
Изпит по методика на обучението по български език |
247А |
1.02.2016 г. |
12 ч. |
Изпит по методика на обучението по руски език |
Изпитът по спецкурса "Дидактически процедури за оценяване в обучението по български език" при проф. Татяна Ангелова ще се проведе на 13 февруари от 10 ч. в 126А.
Български език като чужд
ЗАЛА |
ДАТА |
ЧАСОВЕ от.......до....... |
ИЗПИТ,ЗАНЯТИЕ /учебна дисциплина/ |
119 |
22.02.2016 г. |
от 10:00 ч. |
Лексикология гл. ас. д-р Венера Байчева |
201
|
25.01.2016 г. |
от 13:00 ч. |
Практически български език (студенти по програма Еразъм) |
228 (Философски факултет) |
27.01.2016 г. |
от 09:30 ч.
|
Практически български език ас. Ана Грозева |
119 |
18.02.2016 г.
|
от 10:30 ч.
|
Синтаксис и теория на превода проф. д-р Елена Хаджиева гл. ас. д-р Весела Шушлина |
Медицински факултет
|
11.02.2016 г.
|
от 10:00 ч.
|
Практически български език ас. Ана Грозева |
201 |
17.02.2016 г. |
от 10:00 ч. |
Практически български език ас. Ана Грозева |
201 |
26.02.2016 г. |
от 14:00 ч. |
Студенти по програма Еразъм хоноруван преподавател Петя Кръстанова |
201
|
15.02.2016 г. |
10:00 ч. |
Практически български език (студенти по програма Еразъм) |
147 |
05.02.2016 г. |
10:30 ч. |
Теория на превода гл. ас. д-р Атанас Атанасов гл. ас. д-р Весела Шушлина |