Студентката Ивана Иванова (IV курс „Славянска филология“, украински профил) спечели трето място на престижния международен конкурс за рецитация на украинска поезия в гр. Познан

На 12 март 2019 година в Познанския университет „Адам Мицкевич“ се проведе  Международен конкурс по рецитация на украинска поезия, в който участваха студенти от шест страни: България, Германия, Полша, Сърбия, Хърватия и Чехия. Софийския университет „Свети Климент Охридски“ представиха студентките от „Украинска филология“ Ралица Пенева (5 курс) и Ивана Иванова (4 курс). Ивана Иванова спечели трето място с рецитацията на стихове на Лина Костенко "Розкажу тобі думку таємну" и стихотворението "Ці двоє напевно якісь ненормальні..." от Юрий Издрик.

Българска виртуална украинистика