masters_degreeСъздаването и обработката на текстове е било основа на културата в цялата човешка история. С още по-голяма сила това важи за днешната информационна цивилизация. Магистърските програми на Факултета по славянски филологии дават квалификация, която позволява реализация във всички сфери, изискващи професионална компетентност в сферата на езика и различните форми на словесна комуникация. Повечето програми се предлагат и във вариант за студенти със завършена бакалавърска или магистърска степен по нефилологическа специалност, като в този случай студентите изучават един допълнителен семестър общофилологически курсове.

Прием в магистърски програми за учебната 2020 / 2021 г.

Подаване на документи

1 юли – 15 септември 2020 г.

(в отдел „Студенти“ на ФСлФ, каб. 215, Ректорат)

Необходими документи:

1. Молба по образец (pdf)
  2. Документ за самоличност (само за удостоверяване)
  3. Копие от дипломата за завършено висше образование или уверение за успех от семестриалните и държавните изпити
  4. Копие от дипломата за завършено средно образование.
  5. Документ за платена такса за участие в конкурса в размер на 30 лв. за един изпит и по 30 лв. за всеки следващ изпит. Такса в размер на един изпит заплащат и кандидатстващите без конкурсен изпит.

Таксата се внася по банков път и задължително се уточнява, че е за Факултета по славянски филологии.

В банков клон на всяка търговска банка (без БНБ) по банковата сметка на СУ „Св. Климент Охридски”:
БНБ – ЦУ
IBAN: BG52 BNBG9661 3100 1743 01
Банка: БНБ; BIC CODE: BNBGBGSD
Титуляр: СУ „Св. Климент Охридски”, Факултет по славянски филологии
Задължено лице (вносител): трите имена на кандидат-студента

След 1.08. кандидатите ще се регистрират и в Електронната система за кандидатставане. Адресът ще бъде посочен допълнително.

Събеседвания за прием в магистърските програми на ФСФ - 16.09.2020 г.

За повече информация: каб. 215, Централна сграда на СУ “Св. Климент Охридски”,

тел. (02) 9308 520