Специалности
Специалности
Бакалавърски програми
График на изпитите – лятна сесия на уч. 2021/2022 г.
редовно обучение
Катедра по българска литература
Катедра по кирилометодиевистика
Катедра по общо, индоевропейско и балканско езикознание
Катедра по теория на литературата
Катедра по славянско езикознание
Катедра по славянски литератури
- Details
- Category: Специалности
Учебна година: 2022 - 2023
Семестър: зимен
КАТЕДРА ПО МЕТОДИКА
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
Специалност |
Дисциплина |
Преподавател |
24.01.2023 |
9 – 11 ч. |
148 |
Българска филология, 4 к., РО |
МОБЕ |
Проф. д-р Ангел Петров |
6.02. и 8.02.2023 |
10 ч. |
247А |
Руска филология, 3 к |
МОРЕ 1 част |
Гл. ас. д-р Аглая Маврова |
1.02.и 2.02. 2023
|
онлайн |
Славянска филология, Българска филология РО |
СИД |
Проф. д-р Владимир Атанасов |
|
8.02.2023 |
11 ч. |
126А |
Българска филология |
МП ОБЕЛСУ РО |
Проф. д-р Владимир Атанасов |
18.02.2023 |
10 ч. |
онлайн |
Българска филология |
МП ОБЕЛСУ ЗО |
Проф. д-р Владимир Атанасов |
- Details
- Category: Специалности
Учебна година: 2022/2023
Катедра по руски език
Семестър: зимен
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
СПЕЦИАЛНОСТ |
КУРС |
ДИСЦИПЛИНА |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
25.01.23 |
14 ч. |
124 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – I част, 1-ва група, писмен изпит |
Гл. ас. д-р Елена Раденкова, хон. ас. Виолета Миланова |
27.01.23 |
10 ч. |
126 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – I част, 1-ва група, устен изпит |
Гл. ас. д-р Елена Раденкова, хон. ас. Виолета Миланова |
25.01.23 |
10 ч. |
124 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – I част, 2-ра група, писмен изпит |
Доц. д-р Илка Бирова, Гл. ас. д-р Владимир Манчев |
27.01.23 |
10 ч. |
125 |
Руска филология |
1 |
Практически руски език – I част, 2-ра група, устен изпит |
Доц. д-р Илка Бирова, Гл. ас. д-р Владимир Манчев, гл. ас. д-р Елена Раденкова |
23.01.23 |
14 ч. |
124 |
Руска филология |
2 |
Практически руски език – III част, 1 + 2 група, писмен изпит |
Гл. ас. д-р Елена Раденкова, гл. ас. д-р Анна Баранова |
25.01.23 |
10 ч. |
125 |
Руска филология |
2 |
Практически руски език – III част, 1 + 2 група, устен изпит |
Гл. ас. д-р Елена Раденкова, гл. ас. д-р Анна Баранова |
07.02.23 08.02.23 |
10 ч. |
134 А |
Руска филология |
2 |
Историческа граматика на руския език |
Хон. проф. д-р Ростислав Станков |
27.01.23 |
10.30 ч. |
128 |
Руска филология |
2,3,4 |
СИД „Приложна лингвистика (електронни езикови ресурси)“ |
доц. д-р Красимира Петрова, |
23.01.23 |
10 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Практически руски език – V част, писмен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
25.01.23 |
10 ч. |
126 |
Руска филология |
3 |
Практически руски език – V част, устен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
27.01.23 |
09.30 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Съвременен руски език. Лексикология |
Доц. д-р Надежда Делева |
03.02.23 |
10 ч. |
128 |
Руска филология |
3 |
Устен превод 1 част |
Проф. д-р Татяна Алексиева |
19.01.23 |
16 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Превод на текстове от деловата сфера – I част |
Гл. ас. д-р Владимир Манчев |
06.02.23 |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Теория и практика на превода |
Гл. ас. д-р Анна Баранова |
20.01.23 |
14 ч. |
124 |
Руска филология |
3 |
Педагогика |
Гл. ас. д-р Константин Теодосиев |
30.01.23 | 10 ч. | 125 | Руска филология | 3, 4 | СИД "Превод на научен текст" | Гл. ас. д-р Владимир Манчев |
10.02.23 |
08 ч. |
128 |
Руска филология |
3 |
СИД „Съвременният политически дискурс и проблемите на превода“ |
Доц. д-р Силвия Петкова |
31.01.23 |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
4 |
Практически руски език – VII част, писмен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
01.02.23 |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
4 |
Практически руски език – VII част, устен изпит |
Проф. д-р Татяна Алексиева, доц. д-р Красимира Петрова, гл. ас. д-р Елена Меснянкина |
07.02.23 |
09 ч. |
124 |
Руска филология |
4 |
Съвременен руски език. Синтаксис. |
Гл. ас. д-р Анна Баранова |
09.02.23 |
10 ч. |
128 |
Руска филология |
4 |
Превод на медийни текстове |
Доц. д-р Силвия Петкова |
07.02.23 |
12 ч. |
128 |
Руска филология |
4 |
СИД „Руската разговорна реч: семантика, прагматика, превод“ |
Доц. д-р Силвия Петкова |
27.01.23 |
11 ч. |
Мудъл - решаване на казус |
Руска филология |
4 |
Психология |
Проф. д-р Ирина Зиновиева |
02.02.23 |
10 ч. |
124 |
Българска филология (1 и 2 гр.) |
1 |
Руски език |
Хон. ас. Виолета Миланова |
30.01.23 |
10 ч. |
124 |
Българска филология (4 и 5 гр.) |
1 |
Руски език |
Хон. ас. Силвия Ганчева |
30.01.23 |
14 ч. |
124 |
Българска филология (4 и 5 гр.) |
1 |
Руски език |
Хон. ас. Силвия Ганчева |
23.01.23 |
10 ч. |
125 |
Славянска филология |
3 |
Руски език |
Хон. доц. д-р Ценка Досева |
- Details
- Category: Специалности
Учебна година: 2022/2023
Катедра по руска литература
Семестър: зимен
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
СПЕЦИАЛНОСТ |
КУРС |
ДИСЦИПЛИНА |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
02.02. – 1 гр. 03.02 – 2 гр. |
11.00 ч. |
125 |
Руска филология |
1 |
Руски фолклор и етнология |
Хон. доц. д-р Екатерина Анастасова |
14 и 15.02 |
09.30 ч. |
130 |
Руска филология |
2 |
Руска литература на XVIII век |
Проф. д-р Ангелина Вачева |
16 и 17.02 |
09.30 ч. |
130 |
Руска филология |
3 |
Руска литература на XIX век – II част До изпит се допускат студенти, предали курсова работа през Мудъл и получили положителна оценка |
Проф. д-р Ангелина Вачева |
26.01. |
09.30 ч. |
130 |
Руска филология |
4 |
Руска литература на XX век – II част |
Проф. д-р Ренета Божанкова |
25.01 27.01 26.01 02.02. 03.02 |
09.30 ч. 09.30 ч. 13.00 ч. 09.30 ч. 09.30 ч. |
130 |
Българска филология
|
3 |
Руска литература на XX век |
Проф. д-р Ренета Божанкова, доц. д-р Галина Петкова, гл. ас. д-р Константина Пунева |
09.02 10.02 |
09.30 ч. |
129 |
Славянска филология |
3 |
Руска литература на XX век |
Доц. д-р Галина Петкова |
- Details
- Category: Специалности
Учебна година: 2022/2023
Катедра по славянски литератури
Сесия: зимна
ДАТА |
ЧАС |
ЗАЛА |
СПЕЦИАЛНОСТ |
КУРС |
ДИСЦИПЛИНА |
ПРЕПОДАВАТЕЛ |
3.02. 2023 |
11.00. |
150 |
Славянска филология профил бохемистика и словакисти |
I |
Исторически и културни реалии на Чехия и Словакия |
проф.д-р Владимир Пенчев |
28.01.2023 |
10.00. |
109 |
Славянска филология профил сръбски и хърватски |
I |
Исторически и културни реалии на Сърбия, Хърватия и Словения |
доц.д-р Людмила Миндова |
8.02.2023 |
14.00 |
149 |
Славянска филология полски профил |
I |
Исторически и културни реалии на Полша |
проф. дфн Калина Бахнева |
9.02.2023 |
10.00 |
156 |
Славянска филология украински профил |
I |
Исторически и културни реалии на Украйна |
гл. ас. д-р Владимир Колев |
7.02.2023 |
10.00. |
150 |
Славянска филология |
II |
История на славянските литератури първа част |
доц. д-р Ани Бурова и гл. ас. д-р Славея Димитрова |
13.02.2023 |
10.00 |
156 |
Славянска филология, профил бохемистика |
III |
История на чешката литература първа част |
гл. ас. д-р Славея Димитрова, гл. ас д.р Тиха Бончева |
1.02.2023 |
9.30 |
156 |
Славянска филология профил бохемистика |
IV |
История на чешката литература трета част |
доц. д-р Добромир Григоров , гл. ас. д-р Тиха Бончева |
30.01.2023 |
11.00 |
149 |
Славянска филология полски профил |
III |
История на полската литература първа част |
гл.ас. д-р Кристиян Янев |
12.02.2023 |
16.00 |
149 |
Славянска филология полски профил |
IV |
История на полската литература трета част |
проф.дфн Панайот Карагьозов, гл. ас. д-р Кристиян Янев |
30.01.2023 |
14.00 |
156 |
Славянска филология сръбски и хърватски профил |
III |
История на сръбската, хърватската и словенската литератури първа част |
доц. д-р Ина Христова, гл. ас. д-р Елена Дараданова |
13.02.2023 |
13.00 |
156 |
Славянска филология сръбски и хърватски профил |
IV |
История на сръбската, хърватската и словенската литератури трета част |
доц. д-р Ина Христова, гл. ас. д-р Елена Дараданова |
26.01.2023 |
9.30 |
156 |
Славянска филология словашки профил |
III |
История на словашката литература първа част |
доц.д-р Добромир Григоров, гл. ас. д-р Тиха Бончева |
9.02.2023 |
10.00 |
156 |
Славянска филология словашки профил |
IV |
История на словашката литература трета част |
гл. ас. д-р Славея Димитрова, гл.ас. д-р Тиха Бончева |
13.02.2023 |
10.00 |
156 |
Славянска филология украински профил |
III |
История на украинската литература първа част |
гл.ас. д-р Владимир Колев |
13.02.2023 |
10.00 |
156 |
Славянска филология украински профил |
IV |
История на украинската литература трета част |
гл. ас.д-р Владимир Колев |
17.02.2023 |
10.00 |
156 |
Славянска филология |
V |
Най- нови славянски литератури |
Доц. д-р Ани Бурова Предаване на курсови работи до 10.02. 2023 на адрес Ani_Burova@uni- sofia.bg |
27.01.2023 |
9.30 |
156 |
Славянска филология |
V |
Утопии и антиутопии в славянските литератури |
Доц.д-р Добромир Григоров |
3.02.2023 |
16.00 |
Му-дъл |
Славянска филология |
V |
Сравнително славянско литературознание |
Проф.дфн Панайот Карагьозов |
- Details
- Category: Специалности
Page 9 of 57